Obywatele RP

Inicjatywa obywatelska

Opłaty eksploatacyjne firm ENERGA i PGNiG oraz ich monopol na rynku

Trudno znaleźć uzasadnienie tych opłat. Wszelkie opłaty winny zawierać wszelkie koszty związane z wytworzeniem produktu lub wykonaniem usługi. Jednak nie zrozumiałe jest  ustalanie opłat, np. abonamentowej, czyli związanej z odczytem liczników. Opłata np. pobierana jest, co miesiąc, chociaż odczyt licznika odbywa się, co dwa miesiące. Większym ewenementem jest opłata handlowa. Jest to opłata za wystawienie faktury i dostarczenie jej do odbiorcy.  Podobnie, jak w przypadku opłaty abonamentowej, wystawienie faktury odbywa się np. raz na dwa miesiące, a opłatę pobiera się co miesiąc i to w kwocie ok. 24zł 60gr miesięcznie (cena zależna od zużycia energii). Jak z tego wynika, wystawienie i dostarczenie faktury, kosztuje takiego podatnika kwotę 49zł 20gr. To jakiś absurd. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy kupuję jakikolwiek towar lub zlecam wykonanie usługi, miałbym zapłacić za wystawienie faktury dodatkowe pieniądze, tym bardziej, że wystawienie faktury jest obowiązkiem sprzedawcy.

Więcej w tej kategorii: Jakość usług »

Komentarze  

 
# Tczewiok 2012-04-20 14:55

Wraz z nadejściem nowego roku zwiększyły się opłaty za energię elektryczną.
Rachunki zwiększą się nieco powyżej 5 % w związku z tym przeciętne gospodarstwo domowe wyda ok 100 zł więcej rocznie.
Podwyżki nie dotyczą wszystkich, ponieważ nie wszyscy dostawcy energii wystąpili do Urzędu Regulacji Energetyki o zmianę swoich taryf.
 

Zaloguj się aby napisać komentarz

Motto

Inicjatywa obywatelska to podstawa demokracji oraz najważniejsza cecha aktywności i istnienia społeczeństwa obywatelskiego.

Facebook


Jesteś tutaj: Strona główna Nasze propozycje Sprawy codzienne Opłaty eksploatacyjne firm ENERGA i PGNiG oraz ich monopol na rynku